Logo - DentalInfo - katalog dla stomatologii
Dentalinfo
ul. Łąkowa 3/5
90-562 Łódź
+48 606 357 052

Nanocare Plus

producent: Dental Nanotechnology

Jest to preparat złożony o skutecznym i trwałym działaniu bakteriostatycznym, służący do końcowego przepłukiwania kanałów korzeniowych w trakcie leczenia endodontycznego. Nanocare Plus Silver Gold oparty jest o nanocząstki srebra i złota. Został on opracowany w oparciu o istniejące doświadczenia z preparatami zawierającymi nanocząstki. Zarówno srebro jak i złoto było stosowane w stomatologii od dawnych czasów. Srebrne ćwieki wypełniające kanały korzeniowe uniemożliwiały rozwój infekcji pomimo obecności bakterii. Wadą była skłonność do korozji i utraty właściwości fizyko-chemicznych. Również złoto stosowane w stomatologii znane jest z właściwości bakteriostatycznych.

Założeniem było opracowanie płynu uzupełniającego dotychczasowe procedury czyszczenia kanałów korzeniowych. Mechaniczne opracowanie kanałów głównych pozwala na penetracje substancji płuczących do systemu kanałów korzeniowych. Wykorzystanie bakteriobójczych i proteolitycznych właściwości podchlorynu sodu pozwala na usunięcie większości substancji organicznych z systemu kanałów korzeniowych.

Pierwszy preparat w stomatologii na bazie nanosrebra wzbogacony o nanozłoto. Udowodniona naukowo - bardzo wysoka - 99% skuteczność w zakresie zwalczania bakterii i grzybów. 650 bakterii, wirusów i grzybów bez szans na przeżycie.

 

Preparat Nanocare Plus Silver Gold umożliwia dodatkowe wypłukanie resztek organicznych oraz dzięki właściwościom nanosrebra i nanozłota utrudnia ponowną kolonizację systemu kanałów korzeniowych przez bakterie. Brak zjawiska korozji w odniesieniu do nanocząstek srebra i złota oraz ich minimalne stężenie w płynie płuczącym nie wpływa negatywnie na ostateczne wypełnienie kanałów korzeniowych.

NanoCare+Preparat złożony o trwałym działaniu bakteriostatycznym przeznaczony do płukania kanałów zębowych w trakcie leczenia endodontycznego.

 

 

 

 


Dentalinfo

ul. Łąkowa 3/5
90-562 Łódź
NIP 9471821416
Regon 100465440

 

 
realizacja: www.top76.pl